header reklam
Salih el-Useymîn

Muhammed B. Salih el-Useymin 29 Mart 1929 tarihinde Uneyze'de dünyaya gelmiştir. Uneyze’de bazı medreselerdeki hocalardan ders almıştır. Suûd Üniversitesi Şeriat Fakültesinden mezun olmuştur.

Abdurrahman b. Nâsır es-Sa‘di’nin talebesi ve daha sonra Uneyze kadısı olan Muhammed b. Abdülazîz el-Mutavvi‘den akaid, fıkıh, nahiv, sarf; Kadı Abdurrahman b. Ali b. Ûdân’dan fıkıh ve ferâiz; Abdürrezzâk Afîfî’den Arap dili ve edebiyatı okumuştur. Riyad’da 1952 yılında açılan lise seviyesindeki el-Ma‘hedü’l-ilmî’yi'de dersler almıştır. Suûd Üniversitesine bağlı el-Ma‘hedü’l-ilmî okullarının program komisyonlarında yer aldı, bazı ders kitaplarını yazmıştır. Kendisine teklif edilen kadılık görevini kabul etmeyen yazar, 2001 yılında hayatını kaybetmiştir. 

Tevhid Kitabevi sosyal medya hesaplarını ziyaret veya takip ederek gelişmeler, duyuru ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

sosyal medya

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız

close
Whatsapp Destek