Sitemizde belirtmiş olduğumuz kargo ücretleri sadece Türkiye için geçerlidir. Yurtdışı kargo ücreti için Whatsapp üzerinden iletişime geçiniz.

sepetim0 TL
Nureddin Yıldız

Trabzon'un Of ilçesinde doğan Yıldız, İstanbul’a geldikten sonra babası Hilmi Yıldız'dan on yaşına kadar hafızlık ve ilk dînî eğitimini aldı. Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi'ne devam etti, akabinde Marmara Üniversitesi'nin ilâhiyat fakültesinde bir yıllık eğitim aldıktan sonra Mekke Umm Al-Qura Üniversitesi’ne geçiş yapıp orada "usül-u fıkıh" bölümünden mezun oldu.

Nurettin Yıldız evli olup dört çocuk babasıdır.[1]

İş yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi'ne devam ederken değişik gazetelerde haftalık yazılar ve tercüme haberler kaleme aldı. Aynı zamanda kürsü hatipliğine devam etti.

İstanbul’a döndükten sonra eğitim ve sivil toplum kuruluşlarında faaliyet gösterdi. Hafızlık ve din eğitimi alanında grup eğitimleri başlattı. Bu dönemde tercüme eserler kaleme aldı. Sivil toplum kuruluşlarından Senabil Hizmet ve Kültür Vakfı gibi teşkilâtların kuruluşuna öncülük etmiş ve hâlen birçoğunun yönetim ve istişare kurullarında görevli olarak bulunmaktadır. En son Sosyal Doku Derneği’nin kuruluşunu yapmıştır.

Tebliğ ve irşad faaliyetleri içinde çocuk ve aile eğitimi, gençlerin şuurlandırılması, İslâm ahlâkı, teşkilât eğitimi, ümmet şuuru gibi konularda yüzlerce seminer ve konferans vermiş ve hâlâ devam etmektedir. Aylık düzenli olarak AltınolukElif ElifGenç DokuReyhanRibat dergilerinde düzenli yazılar yazmakta, değişik gazetelerde köşe yazılarına devam etmektedir.[1] Dost FMHedef Radyo ve Rahmet FM'de sohbetleri yayınlanmaktadır.

Tevhid Kitabevi sosyal medya hesaplarını ziyaret veya takip ederek gelişmeler, duyuru ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

sosyal medya

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız

close
Whatsapp Destek