sepetim0 TL
Muhammed Nasıruddin El-Elbani

Muhammed Nâsırüddin el-Elbânî (Arapçaمحمد ناصر الدين الألباني; d. 1914, İşkodra - ö. 2 Ekim 1999, Amman), Arnavut İslam alimi, hadis bilgini.

Din alimi olan Nuh Necati'nin oğlu olarak 1914 yılında İşkodra'da doğdu. Ahmed Zogu'nun iktidara gelmesinden sonra ailesiyle birlikte Şam'a gittiler. İlk eğitimini ailesinden sonraki eğitimini Şam'ın tanınmış alimlerinden İslami ilimleri aldı ve Arapçayı öğrendi. Ticaretle uğraştı, saat tamirciliği yaptı ve bu sırada boş zamanlarında kitap okumaya çalıştı. Yirmili yaşlarında iken Reşid Rıza'nın çıkardığı el-Menar dergisindeki bazı yazıları okuduktan sonra Selefî anlayışı benimsemeye ve hadis ilmine yöneldi.

Tevhid Kitabevi sosyal medya hesaplarını ziyaret veya takip ederek gelişmeler, duyuru ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

sosyal medya

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız

close
Whatsapp Destek