sepetim0 TL
Kemal Özer

Kemal Özer 1935 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. 30 Haziran 2009 yılında ise vefat etti. Babası Devlet Demir yollarında tren sürücüsüydü. İstanbul Erkek Lisesinde orta öğrenimini bitirdi. 

İstanbul Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı ölümünde öğrenim gördü. Burada okurken arkadaşları ile birlikte A dergisini çıkardılar. 

Cumhuriyet gazetesi ve Karacan Yayınlarında çalıştı. Kitapçılık ve yayıncılık yaptı. Bu sırada şiir ve sinema alanında kitaplar yazdı. Türkiye yazarlar Sendikasının ikinci başkanlık görevinde bulundu. 

İlk üç şiir kitabı ile İkinci Yeni Hareketinin içinde yer aldıktan sonra dünyaya yeni bir bakış ve ona bağlı olarak bir sanat anlayışı ile şiirler yazdı. Toplumcu gerçekçi diye nitelenebilecek bir dönemde toplumsal ve siyasal olaylara ve düşüncelere tanıklık etti. 

Tevhid Kitabevi sosyal medya hesaplarını ziyaret veya takip ederek gelişmeler, duyuru ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

sosyal medya

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız

close
Whatsapp Destek