Sitemizde belirtmiş olduğumuz kargo ücretleri sadece Türkiye için geçerlidir. Yurtdışı kargo ücreti için Whatsapp üzerinden iletişime geçiniz.

sepetim0 TL
Feriduddin AydınAraştırmacı-yazar. 1945, Muş doğumlu. Asıl adı Ferîduddin Aydın’dır. Siirt’te Hazinoğulları adıyla tanınan, önceleri Kadirî, daha sonra Nakşibendî tarikatına mensup olmuş bir aileden gelmektedir. Aile, 1258’te Moğol baskını üzerine Bağdat’tan Siirt’e göç etmiştir.
Geleneklere göre doğduğunda “Beşik Şeyhi” sayılan Aydın, yükseköğrenimini Irak’ta Ez-Zehrâ Üniversitesinde tamamladı. Sonra aile geleneğine uyarak, 1968 yılında Şeyh Süleyman El-Halidî’nin denetiminde özel tasavvuf terbiyesi aldı ve şeyhlik makamına getirildi.
Sonraki yıllarda gördüğü klasik ve modern eğitim, yaptığı ilmî çalışmalar ve araştırma gezileriyle yeni bilgiler ve deneyimler elde etti, Arapça, Farsça, İngilizce ve Fransızca gibi yabancı dillere aşinalık kazandı. 1975 yılında tasavvuf ve tarikatlar hakkındaki görüşleri değişti, çok geçmeden şeyhlik makamından çekildi.
Yazarın aşağıda belirtilen Türkçe eserleri dışında Arapça eserleri ile yaşam öyküsü ve anılarını içeren Kendimi Oynadım adlı bir eseri daha vardır. Tercüme Sanatının Gerçekleri – Araştırma Analiz Eleştiri adlı kitabını 1984’te Trablusgarp’ta yazdı, İstanbul’da yayımladı.
 

Tevhid Kitabevi sosyal medya hesaplarını ziyaret veya takip ederek gelişmeler, duyuru ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

sosyal medya

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız

close
Whatsapp Destek