header reklam
Abdullah Yıldız

Abdullah Yıldız, 1954 yılında Adana'nın Kozan ilçesine bağlı Ayşehoca köyünde dünyaya gelmiştir. ilk okulu köyünde okuyan yazar 1973 yılında Adana İmam Hatip Lisesinden mezun olmuştur.

Aynı yıl girdiği Konya Selçuk Enstitüsünden de 1976 yılında mezun olan Abdullah Yıldız, 1980 yılından itibaren çeşitli eğitim kurumlarında 23 yıl öğretmenlik yapmıştır.

1976-1978 yıllarında haftalık Yeniden Milli Mücadele dergisinde, 1978-1980 yılları arasında da aylık Pınar dergisinde yazılar yazmıştır. 1981 yılında Pınar Yayınlarının oluşumunda yer almıştır.

Abdullah Yıldız, 1991 yılından bu yana da Umran dergisinde, Ocak 2007 yılından beri de her salı günleri Vakit/yeni Akit gazetelerinde yazmaktadır.

Abdullah Yıldız, tarafından kaleme alınan son kitap "Fahreddin Paşa ve Medine Savunması" Pınar Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

Tevhid Kitabevi sosyal medya hesaplarını ziyaret veya takip ederek gelişmeler, duyuru ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

sosyal medya

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız

close
Whatsapp Destek