header reklam
Abdullah Azzam

Abdullah Azzam 1941 yılında Birleşik Krallık yönetimindeki Filistin'in Cenin şehrine 50 km yakınındaki Silat al Harithiya köyünde dünyaya gelmiştir. Liseden mezun olduktan sonra Müslüman Kardeşler örgütüne üye oldu. 

Akademisyen Abdullah Azzam İslamabad'daki Uluslararası İslam üniversitesinin akademik kadrosunda yer aldı. Sovyetler Birliğinin Afganistan'a müdahalesi sırasında Sovyet güçleri ile mücadele eden Arap Mücahitler arasında yerini almıştır.

Azzam ve Usame Bin ladin Arap dünyasından Afganistan'a para, silah ve gönüllü toplama amacı güden Mekteb el Hidemat bürosunu kurdu. 

Abdullah Azzam ayrıca el-kaide'nin kurucusu olan Usame Bin Ladin'ni etkileyen kişilerdendir. 24 Kasım 1989 yılında Pakistan'da bomba yüklü arabanın patlaması sonucu vefat etmiştir. 

Tevhid Kitabevi sosyal medya hesaplarını ziyaret veya takip ederek gelişmeler, duyuru ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

sosyal medya

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız

close
Whatsapp Destek