header reklam
Şeyda Betül Kılıç

Şeyda Betül Kılıç Kimdir?

        Şeyda Betül Kılıç, Psikolog, Programcı ve Yazar. ‘Evlilikte Pozitif İletişim’ ve ‘Hayatı (12’den) Yakala’ adlı kitapların yazarıdır. Psikoloji lisansını New York Alfred University’de tamamladı. Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği (EABCT) tarafından, akredite edilmiş ve sertifikalandırılmış CBT (Kognitif Davranış Terapileri) eğitimini tamamlayarak KDT Terapistleri arasında girdi. Takiben CİSED (Cinsel Terapiler Derneği)’den Aile Danışmanlığı aldı.

        Ailelerle ve yetişkinlerle çalışmaya başladı. Travmalara olan eğilimi neticesinde bu konuda uzmanlaşmaya karar verdi. Travmalar konusunda EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) eğitimlerinin bütün safhalarını tamamladı. Son yıllarda iyice artan kanser olaylarına psikolojik bir perspektiften bakabilmek ve kanserli hastalara destek olabilmek için Prof. Dr. Sedat Özkan’dan Psikoonkoloji eğitimi almış olan Şeyda Betül Kılıç, insanın anlam arayışı ve hayattaki duruşu üzerinde çalışırken, yolu ‘Dokuz Mizaç Modeli;  Enneagram’ ile kesişti. Hala Enneagram ve insan mizaçları üzerine eğitimler veriyor.

        Şeyda Betül Kılıç, halen ulusal bir radyoda bir program hazırlayıp sunmaktadır. Toplumun çeşitli kesimlerine, belediyeler, vakıflar, dernekler, okullar öncülüğünde ulaşarak seminerler vermektedir. Ailelerin problemleri, evlilik, sosyolojik ve psikolojik temelli destek programlar, seminerler, atölyeler hazırlamaktadır. Sağlıklı toplumun sağlıklı aile ve daha da önemlisi sağlıklı çift ilişkisine bağlı olduğuna inanır.

Tevhid Kitabevi sosyal medya hesaplarını ziyaret veya takip ederek gelişmeler, duyuru ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

sosyal medya

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız

close
Whatsapp Destek