Sitemizde belirtmiş olduğumuz kargo ücretleri sadece Türkiye için geçerlidir. Yurtdışı kargo ücreti için Whatsapp üzerinden iletişime geçiniz.

sepetim0 TL
İbn Hacer el Askalani

İbn Hacer El-Askalani

 

İbn Hacer El-Askalani, 18 Şubat 1372 yılında Mısır'ın Kahire şehri yakınlarında dünyaya gelmiştir. Küçük yaşta anne ve babasını kaybetmiş eğitimini babasının dostları üstlenmiştir. 9 yaşında hafız olmuştur. 12 yaşında ise babasının bir dostu ile Mekke'ye gitmiştir.

İbn Hacer El-Askalani, Mekke'de hadis derslerinin yanı sıra fıkıh, Arapça ve matematik dersleri almıştır. 20 yaşından sonra seyahat ederek gittiği şehirlerdeki bilginlerle görüşerek ilmini arttırmış ve tekrar memleketi Mısır'a dönmüş ve Mısır sultanının görevlendirmesi ile Diyarbakır'a kadı olarak gitmiştir.

İbn Hacer El-Askalani, asıl uğraşı olan hadisin yanı sıra, fıkıh ve fıkıh usulü, tefsir, lügat, edebiyat ve tarihle de meşgul olmuş Mısırlı hadis alimidir.

Tevhid Kitabevi sosyal medya hesaplarını ziyaret veya takip ederek gelişmeler, duyuru ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

sosyal medya

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız

close
Whatsapp Destek