Sitemizde belirtmiş olduğumuz kargo ücretleri sadece Türkiye için geçerlidir. Yurtdışı kargo ücreti için Whatsapp üzerinden iletişime geçiniz.

sepetim0 TL

Varmı Azık Edinen?

Akıllı kimse şu anki durumunu gözden geçirendir: Menzil nerede? Ben hangi pozisyondayım? Dönüş yolunun azığını biriktiriyor muyum? Yoksa gelip geçici olan dünyaya kazık çakmakla mı meşgulüm? Neyin peşinde koşuyorum? Ebedî olanın mı, yoksa bir veya birkaç gün diyebileceğimiz dünyanın mı?

Nefis birçok şeyi arzular. Fakat nefsi dizginleyen ve önüne hendek açan güç, uhrevi kavramların canlı tutulmasıdır. Kapısında onu hazır bekleyen ve zile ne zaman basacağı belli olmayan ölüm, onun dünya ve içindekilere karşı rağbetini azaltır. Ki ölüm, -Ebu Bekir’in de (ra) dediği gibi- kişiye ayakkabı bağcığından daha yakındır. İnsanın hayata dair hedefleri ve planları çoktur. Yastığa kafasını koyduğunda zihnini meşgul eden yüzlerce meselesi uykusunu kaçırır hatta. Emelleri bir türlü bitmez. İş bulma emeli biter, evlilik emeli başlar. O biter, ev satın alma emeli ile tutuşur. O da biter, araba alma emeli başlar. O da bittiğinde çocukların geleceği telaşı sarar bu defa…

ÖZCAN YILDIRIM

Tevhid Kitabevi sosyal medya hesaplarını ziyaret veya takip ederek gelişmeler, duyuru ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

sosyal medya

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız

close
Whatsapp Destek