header reklam
Ürün KapağıKarton Kapak
Ürün Boyutları13.5x21
Sayfa Sayısı154

Tih'ten Çıkış

%0indirim
20.00 TL
12.00 TL
Sepete Ekle
Yazarı
Yayınevi

Tahmini Teslimat

"Gelin Tih Çölü'nün Karanlıklarından Çıkalım! Bu, dili ile 'La ilahe illallah Muhammedun Rasûlullah' diyen ümmetin tümüne bir çağrıdır…" şeklinde bir giriş yaparak başlar kitabına Muhammed Kutub.

Kitabı elinize alıp okumaya başladığınızda yazarın aktardıklarına hem güncel gelişmelerden hem kısaca dahi olsa tarih okumalarınızdan hem de sohbetlerden aşina olduğunuzu hemen fark edersiniz. Önemli bir konudaki basit ve akıcı anlatım okuyucuyu kitap okuma faaliyetinden ziyade adeta bir sohbet havasına sevk ediyor.

Öncelikle tarihsel Haçlı Siyonist düşmanlığını ve ümmet coğrafyasında yönetimi ellerinde tutan yerli mürted işbirlikçilerinin çok yönlü yıkıcılığını anlaşılır bir şekilde okuyucunun dikkatine sunuyor.

Dinde Evanjelist (Siyonist Hristiyan), siyasette demokrat, ekonomik politikalarda kapitalist, ahlakta ve kültürde İbahî[2], işgal ve sömürüde tecrübeli ve birikimli Haçlı Batı uygarlığının İslam medeniyetini ezmeye ve kendine boyun eğdirmeye çalışmasını, bununla yetinmeyerek kendi dinini, kültürünü ve sistemini dayatma çabalarını bazı örneklerle de destekleyerek özet fakat anlaşılır bir şekilde izah etmektedir.

Muhammed Kutub bugün yeryüzünün değişik coğrafyalarında yaşayan ve resmî kayıtlara göre Müslüman olarak adlandırılan bir buçuk milyarlık bir kitleye; içinde bulundukları ahval ile İslam'a göre gerçek durumlarının birbirinden oldukça farklı olduğunu anlatmaya çalışmaktadır.

Kitabına başlık olarak "karanlığın, çaresizliğin, yenilginin, umutsuzluğun ve teslimiyetçiliğin" sembolü olarak Tih Çölünü seçmiştir. Aşağılanmanın, köleleştirilmiş olmanın ve zulüm altında sindirilmişliğin; hem kişilerin hem de milletlerin fıtratını yozlaştırdığını kendi dönemindeki misallerle yalın bir şekilde aktarır.

Okuyucu bu kitabı bitirdiğinde (özellikle de geçmişte ilk, orta ve lise okumuş olanlar) okul kitaplarında yer alan tarih, toplum, düşünce, sosyal ilişkiler, ahlak, keşifler ve daha birçok konuda anlatılanların ve aktarılanların Haçlı, Siyonist odaklarca aynı merkezde üretilmiş İslam ve Müslüman karşıtı yalanlar ve hezeyanlarla dolu olduğunu görecektir.

Saptırılmış İslam anlayışının doğal bir sonucu olarak kendilerini İslam'a nispet eden "ümmet"in hayatındaki yanlışlıkların İslam şeriatından değil bizzat söz konusu "ümmet"ten kaynaklandığını dile getirir. Bu yanlışın tedavisinin de ancak İslam'ın gerçek anlamda temel ilkelerine yeniden sarılmakla mümkün olabileceğini savunur.

Kör taklitçiliğin ümmete ne denli ağır bedeller ödettiğini türlü örneklerle okuyucunun dikkatine sunar. Kendi dönemindeki zorluklar ve mahrumiyetlerin izlerini taşıyan tespitleri okuyucu için ufuk açıcıdır. Kendi dönemine özgü bazı saptamaları her ne kadar karamsarlığa kapı aralasa da geleceğe dair taşıdığı ümit okuyucu üzerinde "İslam'ın değişmez düşmanlarını daha iyi tanıma ve dinin doğru anlaşılması için" daha fazla çaba gösterme hususunda gayrete getirici bir etki bırakır.

"Onlar (Haçlı siyonistler) İslami hareketleri yok etmek için giriştikleri hummalı faaliyetleriyle aslında hakkından gelemeyecekleri ve güç yetiremeyecekleri (istikbalde çıkması umulan muvahhid) nesli terbiye etmektedirler ve bu Rabbani bir tedbir ile ve onların farkedemedikleri bir şekilde gerçekleşmektedir. Sanki yüce Allah'ın kaderi, bu nesli kendi elleriyle çıkarsınlar diye onları sürüklüyor gibidir.

Sıçrama, her zaman için insanların nazarında ölüm ile hayatın eşit olduğu yahut da ölümün insanlara yaşamaktan daha kolay olduğu zamanlarda gerçekleşir."

Âlemlerin Rabb'i olan Allah'a hamdolsun duamız ile...

 

 

[1]        .     Korkak, sahtekâr dönek ve sözde durmaz Yahudilerle ilgili (Tih Çölü'nde kırk yıl başıboş bırakılmaları hususundaki) kıssanın aktarıldığı Maide Suresi 20-26. ayetlerin Fi Zilali'l Kur'an'daki tefsirinin okunması faydalı olacaktır.

 

[2]        .     Dinî emirlerini ve ahlak kurallarının bağlayıcılığını kabul etmeyip her şeyi mubah gören sapkın anlayış.

Görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz.
Tevhid Kitabevi’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili sayfada yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

Tih'ten Çıkış, isimli ürünü arkadaşınıza tavsiye edebilir, düşünçelerinizi paylaşabilirsiniz.

Hata Bildirin

Ürünlerde fark ettiğiniz fiyat ve içerik yanlışlıklarında, Ürün Hata Bildir Ekranını kullanmanız genel olarak sözlü söylemlerden çok daha faydalıdır.

Sözlü bildirimler atlanabiliyor, fakat buradan yapacağınız bildirimlere tek tek bakılarak gereken düzenleme yapılmaktadır. Bu ekrandan yapılan bildirimler genel olarak düzenlenerek tüm kullanıcılara yansıtılması ve doğru bilginin sağlanması amaçlanmaktadır.

olmeden-once-mutlaka-oku
takim-eserler
takim-eserler

Tevhid Kitabevi sosyal medya hesaplarını ziyaret veya takip ederek gelişmeler, duyuru ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

sosyal medya

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız

close
Whatsapp Destek