Nasıl Davet Edelim

Nasıl Davet Edelim

  • 160,00₺
  • 80,00₺

 

İnsanları nasıl davet edeceğimizi bilmemiz son derece önemlidir. Çünkü 'İslam beldeleri' diye adlandırılan şehirlerin karşı karşıya kaldığı bu sorun, son derece ciddidir.

Bir taraftan İslam beldelerinde kontrolün kafirlerin elinde oluşunu fırsat bilen bâtıl ehli bütün imkanlarıyla İslam'a savaş açmıştır.

Bugün; Afganistan'a, 140 Birleşmiş Kafirler (BM) ülkesinin savaş açması, Irak'a 40'tan fazla ülkenin müdahalesi, Suriye'deki İslam-Küfür savaşına batının göz yumması, Yemen hükümetinin müslümanlarla mücadele için batıdan yardım istemesi, Mali'ye, Somali'ye, Filistin'e, Keşmir'e, Moro'ya, Çeçenistan'a ve daha bir çok belde de müslümanlara karşı sürdürülen bu savaş bize şunu gösteriyor ki, daha önce bu kadar geniş çaplı ve ısrar ile İslam düşmanları bir araya gelmemiştir.

Diğer taraftan bu İslam beldelerinde yaşayıp, bâtılın 'müslüman' diye müdahale ettiği bu toplulukların karşı karşıya kaldığı cehalet krizi, batılın bu denli geniş çaplı müdahalesinden daha ciddi bir krizdir. Kur'an'ı, hadis kaynaklarını ellerinde bulundurdukları halde, onlardan yüz çevirip hak kendilerine anlatıldığında da 'biz atalarımızdan böyle birşey görmedik, duymadık' diyerek tevhid ehline savaş açan ve onları yeni bir din getirmekle suçlayan toplumlara daveti götürenler!

Bu kitap, 'neden davet edelim, nasıl davet edelim?' sorularına ışık tuttuğu gibi, sizden önce bu daveti yapanların ibretli tecrübelerini de aktarmaktadır.

Kutlu yolun davetçilerine güzel bir azık, güzel bir katık olması dileğiyle...

Kitap Özellikleri
Kapak Türü Karton Kapak
Boyut 13.5 x 21 cm
Sayfa Sayısı 272

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Yazara Ait Diğer Kitaplar
İlginizi Çekebilecek Ürünler
Kategoriye Ait Diğer Ürünler