Sitemizde belirtmiş olduğumuz kargo ücretleri sadece Türkiye için geçerlidir. Yurtdışı kargo ücreti için Whatsapp üzerinden iletişime geçiniz.

sepetim0 TL
Sema MaraşlıYazar, editör, eğitimci. 1969, Kahramanmaraş doğumlu. Newport Üniversitesi’nin “Davranış Bilimleri”  bölümü ile Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde okudu. Üç çocuk annesi, İstanbul’da yaşıyor. Çocuk Aile Net (cocukaile.net) web sitesinin yayın danışmanlığını yapıyor.
Okuldan sonra kısa bir süre evlilik danışmanlığı yaptı. Danışmanlık günleri yoğun geçince danışmanlık ve yazarlık arasında tercih yapmak gerektiğini görünce danışmanlığı bırakıp yazmayı tercih etti. Daha öncesinde 8 yıl Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur’an Kurslarında öğretmenlik yaptı. Davranış Bilimlerini daha sonra okudu. Öğretmenlik mesleğini çok sevmiş, fakat annelik mesleği çıkınca öğretmenliğini o zaman bırakmış. Annelik ona yazarlığın kapısını açtı.
1996’da çocuklarını uyuturken anlattığı masalları yazarak yazı hayatına başladı. 2001’de kırk masaldan oluşan Bana Bir Masal Anlat adlı özgün masal kitabı ilgiyle karşılandı. Kitaplarında eğlenmeyi ve eğlendirmeyi ön planda tuttu. Çocuk Edebiyatçıları Birliği 23 Nisan Çocuk Edebiyatı Ödülüne layık görüldü.
Sema Maraşlı, daha sonra gençlik ve evlilik kitapları yazmaya yöneldi. Bu türden yazdığı kitaplarla ayrı ayrı setler oluşturdu. Çocuk kitapları vesilesi ile okullara, konferanslara, imza günlerine katılırken annelerle bir araya gelmeye başladı ve kendini onların evlilik hikayelerini dinlerken buldu. Bu arada kendi içinde hikâyeleri olduğunu da fark etti ve böylece ilk kitabı “Eşimin Eşi Yok” ortaya çıktı.
Eğitimci yönü olduğu için evlilik üzerine hanımlarla atölye çalışmaları yapıyordu, “Evlilik Okulu” dersleri olarak. Sonra bu derslerin içerikleri üzerinden Çocuk Aile sitesinde “Evlilik Okulu” derslerini başlattı. Daha sonra bu dersler üzerinde düzenlemeler yaparak “Mutlu Evlilik Okulu” kitabı oluştu. Hikayeler dışındaki kitapları Mutlu Evlilik Okulu, Sevmek Bu Kadar Güzelken, Kulak Aşık Olurmuş Gözden Evvel, Huzur Bulalım Diye internet yazıları da içinde yavaş yavaş kendini yazdırdı.
 

Tevhid Kitabevi sosyal medya hesaplarını ziyaret veya takip ederek gelişmeler, duyuru ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

sosyal medya

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız

close
Whatsapp Destek