Sitemizde belirtmiş olduğumuz kargo ücretleri sadece Türkiye için geçerlidir. Yurtdışı kargo ücreti için Whatsapp üzerinden iletişime geçiniz.

sepetim0 TL
İmam Nevevi

İmam-ı Nevevi, 1233 yılında Şam'da dünyaya gelmiştir. Zamanın alimlerinden çeşitli ilimleri tahsil etmiş, on dokuz yaşında Şam'daki Revahiyye Medresesine gönderilmiştir. İlk olarak tıp okumuş ve daha sonra tamamen din ilimleri üzerinde çalışmalar yapmıştır.

Kısa zamanda, ilimde devrinin en büyük alimlerinden olmayı başaran İmam-ı Nevevi, insanlığın saadeti için pek çok kitap yazmıştır. Şafi mezhebinin esaslarını kitaplarında bildiren alim İmam-ı Nevevi, iki defa hacca gitmiştir. 1266 yılında Dar-i Hadis-i Eşrefiyyede ders vermiştir.

Vefatına kadar bu vazifesinin karşılığında hiç para almayan İmam-ı Nevevi, ömrünün sonlarına doğru üzerinde bulunan emanetleri sahiplerine vermiş borçlarını ödemiştir. Kitaplarını kütüphaneye veren İmam-ı Nevevi, doğduğu evde günlerce hasta yattıktan sonra 21 Aralık 1277 yılında hayatını kaybetmiştir.

Tevhid Kitabevi sosyal medya hesaplarını ziyaret veya takip ederek gelişmeler, duyuru ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

sosyal medya

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız

close
Whatsapp Destek